,

Vėl „Žaidimai moko“

Nauji atradimai, bandymai, nuoširdžios emocijos – tai tik dalis dalykų, su kuriais jau ne pirmus metus susiduria Raguvėlės ikimokyklinio ugdymo skyriaus vaikai, dalyvaudami respublikiniame projekte „Žaidimai moko“. Projektas, kuriame numatytos veiklos įdomios, įtraukiančios, skatinančios veikti praktiškai, prasidėjo spalio mėnesį ir tęsis iki gruodžio vidurio.

Kodėl medžių lapai rudenį keičia spalvą, kur gyvena vėjas, kas yra turistas arba keliautojas, kas yra olimpinės žaidynės – klausimai, į kuriuos įvairiausiais būdais vaikai ieškojo atsakymų. Su mokytojos Stasės Švilpienės ir logopedės Vilmos Žvybienės pagalba, atlikdami bandymus, vaikai keitė žalių lapų spalvą į geltoną, aiškinosi, dėl ko pučia vėjas ir kuo jis naudingas Žemei. O smagiausia, neabejotinai, buvo „gaudyti“ vėją, kuris kaip tikras padauža bandydavo išplėšti iš rankų maišelius ir pakelti juos į dangų. Keliauti sukonstruotu iš kėdučių traukiniu – dar viena įdomi veikla, kurios metu ikimokyklinukai mokėsi pirkti bilietus, susėsti į nurodytas vietas. O savo pagamintą medalį, už gerai atliktą sportinę užduotį, įtekti draugui buvo vienas malonumas.

Iki projekto pabaigos raguvėliečiams teks įveikti dar ne vieną užduotį, kurios padės išsiaiškinti naujas sąvokas, skatins vaikus reikšti savo mintis, mokys būti kūrybiškus ir norinčius dar daugiau sužinoti apie supantį Pasaulį.

Vilma Žvybienė