Ugdymas karjerai

Informacija karjeros klausimais teikiama:

• Anykščių r. Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazija, 310 kab.
  • El. paštas lorenta.juskiene@troskunai.anyksciai.lm.lt

Karjera — visą gyvenimą trunkanti asmeniui ir visuomenei reikšmingų asmens mokymosi, saviraiškos ir darbo patirčių seka.

Ugdymo karjerai tikslas:

Ugdymo karjerai programos tikslas — sudaryti sąlygas mokiniams ugdytis karjeros kompetencijas, būtinas sėkmingam mokymosi krypties, profesijos ir / ar darbinės veiklos pasirinkimui, perėjimui iš mokymo aplinkos į darbinę aplinką, tolesnei profesinei raidai ir mokymuisi visą gyvenimą.

Uždaviniai:

• ugdyti ir tobulinti karjerai svarbiausias bendrąsias kompetencijas;
  • teikti individualias ir grupines ugdymo karjerai konsultacijas;
  • padėti rasti ir efektyviai naudoti karjeros informaciją;
  • teikti informaciją apie švietimo sistemą, priėmimo taisykles ir mokymosi sąlygas, studijų ir mokymo programas (jų turinį, trukmę, formas ir kt.);
  • sudaryti mokiniams galimybes pažinti, įvertinti ir aptarti individualias savybes, galinčias turėti įtakos karjerai;
  • organizuoti profesines veiklas, kuriose mokiniams padedama aktyviai pažinti įvairias užimtumo sritis, profesijų ypatumus ir karjeros galimybes, kaupti darbo patirtį, ugdytis profesinę motyvaciją, bei planuoti būsimą karjerą.

Ugdymo karjerai organizavimas:

Ugdymą karjerai mūsų gimnazijoje vykdo ugdymo karjeros koordinatorė Lorenta Juškienė.

Karjeros koordinatorė teikia individualias ir grupines konsultacijas (mokiniams/tėvams), bendradarbiauja ir organizuoja susitikimus su aukštųjų mokyklų atstovais ir kitomis organizacijomis bei moko ir padeda naudotis tam skirtomis internetinėmis svetainėmis (pvz.: www.aikos.smm.lt, www.lamabpo.lt, www.nsa.smm.lt/egzaminai/, ir kt.).

Ugdymas karjerai organizuojamas ugdymo proceso dienomis, skirtomis kultūrinei, meninei, pažintinei veiklai, integruojamas į atskirų dalykų bendrąsias programas, klasių valandėles, neformalųjį švietimą.

Naudingos nuorodos:

• Su brandos egzaminų laikymo tvarka ir pavyzdžiais galima susipažinti Nacionalinio švietimo agentūros svetainėje: www.nsa.smm.lt/egzaminai
  • Informacija apie profesijas, kvalifikacijas, profesines ir aukštąsias mokyklas, mokymo ir studijų programas — Atvirojo informavimo, konsultavimo ir orientavimo sistemos (AIKOS) interneto svetainėje: www.aikos.smm.lt
  • Lietuvos aukštųjų mokyklų bendrojo priėmimo tvarka, konkursinio balo skaičiuoklė, ankstesnių metų konkursiniai balai skelbiami: www.lamabpo.lt
  • Studijų kokybės vertinimo centras skelbia duomenis apie vertintas Lietuvos aukštųjų mokyklų studijų programas, jų akreditaciją: www.skvc.lt
  • Susipažinti su karjeros planavimo žingsniais, profesijomis ir atlikti įvairius testus galima internetinėje svetainėje: www.euroguidance.lt
  • Informaciją apie lengvatines paskolas ir socialines stipendijas teikia Valstybinis studijų fondas: www.vsf.lt
  • www.cvonline.lt — nemokamų darbo skelbimų portalas. Taip pat svetainė savo tinklaraštyje pateikia daug patarimų karjeros klausimais.
  • www.kalba.lt — ši įmonė padeda jaunimui pasiruošti studijoms užsienyje. Rengia konsultacijas, padeda susitvarkyti reikiamus stojimo dokumentus, taip pat padeda pasiruošti kalbos egzaminams IELTS ir TOEFL.
  • Informacija ir patarimai jaunimui ir žmonėms, dirbantiems su jaunimu, apie studijas, stažuotes, darbą ir savanorystę: zinauviska.lt
  • Informacija apie mokymosi galimybes Europoje: europa.eu/europass/lt