Logopedas

Vyr. logopedė  Vida Uginčienė padeda ikimokyklinio amžiaus, priešmokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikams, turintiems kalbėjimo ir kalbos sutrikimų. Lavina artikuliacinio aparato judesius, girdimąjį suvokimą, sudaro žodžių garsų analizės ir sintezės įgūdžius, turtina pasyvų ir aktyvų žodyną, ugdo kalbos gramatinį taisyklingumą bei rišliąją kalbą.

Atlieka kalbėjimo ir kalbos tyrimą bei vertinimą, parenka individualius logopedinės pagalbos būdus ir metodus. Teikia konsultacijas bei rengia vaikų tėvams darbo namuose rekomendacijas.

Sudaro individualias, pogrupines ir grupines specialiųjų poreikių mokinio / mokinių kalbos ugdymo programas ir jas taiko.

Konsultuoja mokytojus, specialiųjų poreikių mokinių tėvus ( globėjus ,rūpintojus) ir kt. asmenis, tiesiogiai dalyvaujančius ugdymo procese specialios pedagoginės pagalbos mokiniams teikimo klausimais.

Turi darbo patirties su įvairaus amžiaus vaikais. Žaidybinėje veikloje skatina ir aktyvina mažų vaikų kalbos supratimą bei gebėjimą kalbėti.

Teikia pagalbą mikčiojantiems vaikams.

Aktyvina  kalbos sistemą esant sulėtėjusiai kalbos raidai bei kalbos neišsivystymui.

Lavina sklandaus kalbėjimo įgūdžius.

Sėkmingai padeda įveikti garsų tarimo trūkumus, , mokyklinio amžiaus vaikų skaitymo ir rašymo sutrikimus.

VIDA UGINČIENĖ