DofE programa

Apie DofE programą

Nuo 2009 metų Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazija įgyvendina „The Duke of Edinburgh‘s International Award“ (DofE) tarptautinę programą, kuri padeda jaunimui atrasti tikslą, aistrą veikti ir vietą pasaulyje.

DofE programa – tai iš Edinburgo atkeliavusi asmeninio augimo programa, Lietuvoje nuo 2006 metų sėkmingai įgyvendinama organizacijose, dirbančiose su 14 – 24 metų jaunimu. Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijoje, taikydami šią programą, mes skatiname asmenybės tobulėjimą, pasitikėjimą savimi, komandinį darbą.

Dalyvaujant DofE programoje dalyviui suteikiamos galimybės:

• Susirasti naujų draugų;
  • Mokytis tolerancijos savo komandos draugų atžvilgiu;
  • Išmėginti naujas, dar neišbandytas veiklas;
  • Geriau susipažinti su savo stiprybėmis ir silpnybėmis;
  • Patirti nuotykių;
  • Pasiruošti tolimesniems savo gyvenimo etapams;

DofE apdovanojimai yra ypatingai vertinami darbdavių, nes parodo jaunuolių gebėjimą ugdyti savo talentus, mokytis iš patirties bei efektyviai planuoti bet kokią veiklą.

DofE komanda Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijoje

Programos dalyviai, siekiantys bronzos ženklelio – Fausta Spirinauskaitė, Greta Šeštokaitė, Jogilė Lukoševičiūtė, Austėja Kazlauskaitė, Katlina Bareikytė, Ignas Medinis, Viltė Mockevičiūtė, Ieva Rašymaitė.

Mūsų gimnazijoje  DofE programos vadovė – Jurgita Mackevičienė.

Žygių programos dalies vadovė –  Regina Talačkienė.

DofE programoje dalyvaujantis jaunimas susidaro asmeninio tobulėjimo planą ir tikslus keliasi savanorystės, fizinio aktyvumo, įgūdžių ir žygio dalyse. Visi nusprendė dalyvauti sidabro lygyje, o jį įveikę gaus visame pasaulyje atpažįstamą DofE ženklelį ir tarptautinį sertifikatą.

Kiekvienas dalyvis išsikėlė labai skirtingus tikslus, jų įgyvendinimui pasirinko įvairias veiklas. Viena dalyvė, norėdama tobulinti savo įgūdžius, pasiryžo mokytis graikų kalbos, domėtis graikų kultūra,  kitoms labiau patinka menai, jos mokysis groti gitara, dainuoti, domėsis sveika mityba.

Atskleisdamos gebėjimus paslaugų srityje, kelios dalyvės  savanoriauja  ikimokyklinio ugdymo grupėje – vaikučius  moko šokio žingsnelių,  skaito pasakas, žaidžia žaidimus. Yra savanoriaujančių bibliotekoje, keletas dalyvių  padeda miestelio bendruomenės vyresniems žmonėms.

Aktyvios veiklos srityje daugelis nusprendė lankyti sporto treniruotes, taip pat atsirado ir  šokio, bėgimo, pasivaikščiojimo entuziasčių.

DofE programa yra individualizuota, kurioje nekonkuruojama su kitais, o siekiama pagerinti savo paties rezultatus,  pritaikoma dalyvių asmeniniams gebėjimams ir polinkiams – svarbu, kad kiekvienas tikslas būtų įdomus, padėtų įveikti asmeninius iššūkius, kurie suteiktų praktinių gyvenimiškų ir karjerai naudingų įgūdžių, ugdytų drąsią, atsakingą ir visapusišką asmenybę.

Plačiau apie programą Lietuvoje:  https://www.dofe.lt