Adresas: Mokyklos g. 2-3, Žiedonių k., Troškūnų sen., LT-29306 Anykščių r.

Tel.: 8 381 56 392

troskunu@gmail.com

gimnazijos-logotipas

„ČIA GERBIAMAS IR LAUKIAMAS KIEKVIENAS“
tamo-dienynas
El. dienynas
tamo-dienynas
El. dienyno nuostatai
iMobis
El. bibliotekos katalogas
7370_a90c542ef4086f3676d6ff2ec746baa8_mazas
Pranešk apie patyčias
pamoku_laikas
2_parama_gimnazijai
2% parama gimnazijai
2020 m. lapkričio mėn.
Pr A T K Pn Š S
     
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

STEAM Veiklos

Kalėdinis stendas „Linksmų švenčių!“

4 klasės mokinių neformaliojo švietimo būrelis „Slaptasis kodas“

Tema – erdvinių objektų kūrimas. Pasitelkę STEAM mokymosi metodus būrelio metu  mokiniai mokosi  SOLIDWORKS programinės įrangos pagalba kurti erdvinius objektus.

Tema – programavimo pradmenys su code. org  programa. Pamokų  metu  mokiniai  mokosi programavimo pagrindų, lavina loginį mąstymą.

Integruota  matematikos/ dailės ir technologijų  pamoka, panaudojant STEAM veiklas.

Tema – erdvinės geometrinės figūros. Mokiniai aiškinsis, kaip pasigaminti  ritinius, kūgius ir iš jų pastatyti pilis. Dirbs bendradarbiaudami.

Matematikos pamoka 2 kl.

„Makaronų tiltai“

Kasmet gimnazijoje rengiamas moksleivių čempionato „Makaronų tiltai“ atrankos etapas, kurį vykdo VGTU. Čempionato tikslas – sukonstruoti iš makaronų tiltą, galintį atlaikyti kuo didesnę apkrovą. „ Makaronų tiltai 2019“ Troškūnų Kazio Inčiūros IG klasės komanda laimėjo pirmąją vietą ir pateko į didįjį finalą, kuriame iškovojo trečiąją vietą.

„Augalai barometrai“

2019 m. kovo 16 d. Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijos 8 klasės mokinės Vitalija Bedrovaitė ir Ema Kasperiūnaitė dalyvavo respublikiniame konkurse „Mano žvilgsnis į supantį pasaulį“. Mergaitės pristatė savo tiriamąjį darbą tema: „Augalai barometrai“. Darbo tikslas – ištirti įvairių augalų reakciją į atmosferos slėgio kitimus. Tyrimui buvo parinkti augalai, kurie labiausiai reaguoja į slėgio kitimus. Remiantis gautais rezultatais (grafikais ir aprašais) padarytos tyrimo išvados.

2019 m. balandžio 3 d. mokinės savo tiriamąjį darbą pristatė Anykščių regioninio parko organizuotoje konferencijoje: „Mokinių gamtotyriniai darbai Anykščių regioniniame parke“.

„Tyrėjų naktis“

Kiekvienais metais rugsėjo mėnesį Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijos mokiniai dalyvauja europiniame projekte „Tyrėjų naktis“. Projekto tikslas – kuo įdomesniais, novatoriškesniais būdais visus norinčius ir besidominčius supažindinti su mokslo pasauliu.

Rugsėjo 27 d. Troškūnų Kazio Inčiūros I-III G klasių mokiniai vyko į Molėtų observatoriją. Moksleiviai klausėsi mokslininkų astronomų paskaitų apie Saulės sistemos kūnus. Susipažino su observatorijoje esančiais teleskopais. Galingais lazeriais astronomai mums rodė žvaigždes ir žvaigždynus. Iš arčiau visa tai galėjome apžiūrėti per teleskopą.

Fizikos konkursas „ Nuo Žemės iki dangaus“

2019 m. balandžio 19 d. Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijoje vyko jau tradiciniu tapęs fizikos konkursas 7-9 klasių mokiniams „Nuo Žemės iki dangaus“. Konkurso tikslas – gilinti fizikos, astronomijos ir kitų gamtos mokslų žinias atliekant praktines ir teorines užduotis.

Konkurso dalys: viktorina ir praktinė užduotis. Viktorinoje buvo tikrinamos komandų fizikinės, astronominės žinios, o praktinėje dalyje reikėjo išmatuoti ir apskaičiuoti dviejų kamuoliukų greičius, pagreičius,  sunkio jėgą, kinetinę ir potencinę energiją, padaryti išvadas.

Mikrobiologijos užsiėmimai Jaunojo tyrėjo laboratorijoje

Mokiniai susipažino su mikroorganizmų (bakterijų ir mielių) morfologiniais ypatumais: ląstelės dydžiu, forma, jų augimo pobūdžiu. Praktinio darbo metu išmoko juos stebėti ir įvertinti. Mokiniai patys pasigamino dažytus bakterijų preparatus ir juos stebėjo naudojant imersinę mikroskopo sistemą. Mokiniai susipažino su mikroorganizmų pasauliu, išbandė mikrobiologijoje taikomus metodus: bakterijų dažymą Gramo būdu, katalazės testą.

Netradicinė chemijos pamoka „Lifosoje“

Gegužės 6 dieną Anykščių r. Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijos mokiniai su chemijos mokytoja Lorenta Juškiene išvyko į Kėdainiuose esančią trašų gamyklą „Lifosą“. Ten ir vyko netradicinė chemijos pamoka integruota su profesiniu orientavimu

Aplankėme bendrovės muziejų, kuriame eksponuojami produkcijos ir pagrindinių žaliavų pavyzdžiai, apžiūrėjome istorines bendrovės nuotraukas, pamatėme per ilgą veiklos istoriją sukauptus apdovanojimus ir laimėjimus. Vykome į ekskursiją po gamyklą, kurios metu sužinojome daugiau apie gamybinius procesus, aplankėme kai kurias gamybines patalpas, pabendravome su darbuotojais. Na, ir, žinoma, turėjome galimybę pabuvoti fosfogipso kalnuose, iš kur parsivežėme ne tik neišdildomų įspūdžių, bet ir įstabių fotografijų.

„Žalioji olimpiada“

Metų pradžioje buvo   gautas kvietimas dalyvauti nacionalinėje  ,,Žaliojoje olimpiadoje“.

Nacionalinė „Žalioji olimpiada“  – tai didžiausios licencijuotos pakuočių atliekų tvarkymo organizacijos „Žaliasis taškas“ ir aplinkosauginiu švietimu besirūpinančios iniciatyvos „Kita forma“ organizuojamas nacionalinis konkursas aplinkos apsaugos tematika, skirtas 8-11 klasių moksleiviams visoje Lietuvoje.

Tikslas – atkreipti moksleivių dėmesį į aplinkosaugos problemas, skatinti domėtis jų sprendimo būdais, perteikti ekologijos ir aplinkosaugos žinias bei įgūdžius, formuoti palankias aplinkai vertybių nuostatas, ypatingą reikšmę teikiant teisingam atliekų tvarkymui, racionaliam resursų naudojimui, aplinkos kokybės gerinimui. Užsiregistravome ir mes.

Renginys vyksta trim etapais. Pirmiausia gavome užduotis , jas atlikome, siuntėme rezultatus ir buvome pakviesti į pusfinalį. Sudarėme komandą : dešimtokas Jonas Klimavičius išrinktas komandos kapitonu, jo klasės draugai Benas Vaičiulis ir Gintaras Žvikas bei devintokės Ieva Gudonytė, Evelina Kaulakytė ir Gabrielė Skruzdytė tos komandos nariai. Mūsų vadovė – chemijos mokytoja Lorenta Juškienė.

Gegužės 21 dieną jau dalyvavome pusfinalyje VGTU. Mūsų komandai iki 20 klausimo sekėsi gana puikiai – buvome pirmi, o vėliau niekas nebeskelbė viešai rezultatų, tačiau dar turime galimybę patekti į finalą. Per vasarą reikia atlikti užduotis ir – gal pasiseks finale?

Belieka gilinti žinias ir ruoštis finalui.

Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijos IIG mokinys Jonas Klimavičius

StATUSAS

Savivaldybės biudžetinė įstaiga

Registras – Juridinių asmenų registro Utenos filialas

Švietimo ir mokslo institucijų registras

Įstaigos kodas – 190049119

kONTAKTAI

Tel.: 8 381 56 392

Direk. tel.: 8 381 56 435

El. p.: troskunu@gmail.com

Mokyklos g. 2-3, Žiedonių k., Troškūnų sen., LT-29306 Anykščių r.

sUSISIEKITE

  ©  2018 Anykščių r. Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazija

error: