,

Projekto „Birds over European skies“ dalyvių mokymai Lesvos saloje

Rugpjūčio 28 d. – rugsėjo 1 d. Graikijoje, Lesvos saloje, vyko Erasmus+ projekto „Birds over European skies“ migruojančių paukščių stebėjimo ir žiedavimo mokymai. Šiuose mokymuose dalyvavo Anykščių r. Troškūnų Kazio Inčiūros mokytojos Rasytė Gaidienė ir Vita Malažinskienė. Lesvos sala yra paukščių migracijos kelyje, todėl dalyviai galėjo stebėti garbanotuosius pelekanus, flamingus, girnoves, juoduosius gandrus, raudonkojus bei žaliakojus tulikus ir kitas paukščių rūšis. Dalyvavo paukščių žiedavime, susipažino su duomenų rinkimu apie migruojančius paukščius.

Dalyviai turėjo galimybę keliauti po visą salą ir aplankyti gamtos istorijos muziejų, kuriame eksponuojami tikri fosilijų pavyzdžiai iš viso pasaulio. Lesvos saloje yra unikalus muziejus po atviru dangumi, kuriame natūraliomis sąlygomis atvertos ugnikalnių pelenų palaidotos medžių liekanos, kurių amžius siekia apie 2 milijonus metų.

Mokymų metu buvo sprendžiami klausimai, susiję su galutiniu projekto rezultatu – knyga apie paukščius.