,

Projektinė veikla Rumunijoje

Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazija toliau vykdo Erasmus + programos projektą ,,Paukščiai Europos danguje‘‘(BIRDS OVER EUROPEAN SKIES). Šįkart projekto partnerių susitikimas vyko Rumunijoje, istoriniame Transilvanijos regione, Selažo (Zalău)  savivaldybėje.

Šeimininkai mus pasitiko Šimleu Silvaniėjus (Simleu Silvaniei) nacionalinėje Simiono Barnutio kolegijoje (National College “Simion Bărnuţiu”). Čia buvo pristatytas pirmasis ruošiamos knygos egzempliorius su paukščių nuotraukomis ir aprašymais, padarytais aštuonių projekte  dalyvaujančių šalių. Labai smagu buvo atrasti ir mūsų gimnazijos mokytojų Rasytės Gaidienės paukščių nuotraukas ir  Vitos Malažinskienės parinktus paukščių aprašymus. Knygos viršelis dar nespalvotas, bet jį papuoš būtent Lietuvoje nufotografuoto tulžio nuotrauka.

Šimleu Silvaniėjuje radome, kas susiję su Lietuva: čia gimė  Lenkijos karalius ir Lietuvos didysis kunigaikštis Steponas Batoras – Vilniaus universiteto įkūrėjas.

Selažo (Zalău) mieste vyko ir tarptautinė konferencija, kurioje kiekviena šalis pristatė, kas nuveikta savo mokyklose vykdant projektą. Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijos pranešime, kurį skaitė mokytoja Vita Malažinskienė, buvo parodoma, kaip projektinė veikla integruojama į ugdymo procesą. Tai tradiciniai inkilų kėlimai pavasarį, paukščių stebėjimai Žuvinto biosferos rezervate, Šventosios upės pažintiniame take, gimnazijos teritorijoje, pamokos su ornitologu Gediminu Petkumi, paukščių piešinių parodėlės, įvairios pratybos mokantis atpažinti 60 paukščių rūšių.

Puikiai organizuotos kultūrinės programos metu aplankytos regiono  Šimleu Silvaniėjuje (Șimleu Silvaniei) Stepono Batoro giminės pilies liekanos, holokausto muziejus ir sinagoga, Selažo (Zalău) istorijos muziejus, Turdos druskų kasykla, Klužo Napokos (Cluj Napoca) botanikos sodas, kuriame šėlsta pavasarinių gėlių žydėjimas…