GERIAUSIA METŲ MOKYTOJA – VLADA DOVYDĖNIENĖ

Spalio 5 d., minint Tarptautinę mokytojų dieną, Anykščių kultūros centre vyko „Geriausio metų mokytojo“ apdovanojimai. Šiais metais „Geriausia metų mokytoja“ tapo Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijos mokytoja Vlada Dovydėnienė. Geriausio metų mokytojo vardui suteikti Vladą Dovydėnienę rekomendavo asociacija „Troškūnų bendruomenė“ ir gimnazijos mokinių tėvai.

Mokytoja Vlada Dovydėnienė gimnazijoje dirba nuo 1990 metų, dėsto fiziką ir etiką, yra IV gimnazijos klasės auklėtoja, Metodinės tarybos pirmininkė, daug metų buvo Anykščių rajono fizikos mokytojų metodinio būrelio pirmininkė.

Mokytoja su mokiniais įsijungė į STEAM veiklą, dalyvauja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro organizuoto „Jaunojo tyrėjo“ projekto veikloje, kasmet ruošia mokinius Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurso nacionalinio etapo baigiamajam turui, respublikiniam konkursui „Idėjų mugė“, dalyvavo „Mano žvilgsnis į supantį pasaulį“ konkursuose, aktyviai su mokiniais dalyvauja Baltijos pažangių technologijų instituto organizuojamame renginyje „Tyrėjų naktis“, Vilniaus Gedimino technikos universiteto renginyje „Makaronų tiltai“ yra tapę III vietos laimėtojais.

Kasmet mokinius ruošia fizikos olimpiadoms ir pelno prizines vietas. Vlados Dovydėnienės vadovaujami mokiniai atlieka gamtotyrinius darbus ir juos pristato Anykščių regioninio parko organizuojamose konferencijose, mokytoja kasmet rengia rajoninį fizikos konkursą „Nuo Žemės iki dangaus“7-8 klasių mokiniams.

Mokytoja Vlada Dovydėnienė įdomiai ir išradingai organizuoja ugdymo procesą, fizikos valstybinį egzaminą renkasi ir sėkmingai jį išlaiko daugiau nei 50 procentų gimnazijos mokinių. Vlada Dovydėniene pasitiki mokiniai, tėvai, mokytoja turi autoritetą gimnazijos kolektyve bei rajono pedagogų bendruomenėje.

Spalio 7 dieną mokytoją Vladą Dovydėnienę sveikino Troškūnų seniūnijos seniūnas Rimantas Sereičikas, džiaugėsi, kad yra tokių žmonių, kurie garsina Troškūnus, palinkėjo sėkmės ir puikių kūrybinių sumanymų puoselėjant gimnaziją ir ugdant jaunąją kartą.