Garsų ir žaidimų šalis

Balandžio 26 d. Raguvėlės skyriaus priešmokyklinės ugdymo grupės vaikai dalyvavo  Anykščių rajono ugdymo įstaigų priešmokyklinio amžiaus ugdytinių kalbos viktorinoje „Garsų ir žaidimų šalis – 2022“. Viktorinos tikslas – ugdyti skirtingų kalbinių gebėjimų priešmokyklinio amžiaus vaikų kalbą, atliekant įvairias užduotis.

Vaikai, mokytoja Vilma Timofejeva ir logopedė Vilma Žvybienė vieningai nutarė, kad komanda vadinsis „Raguvėlės Juostukai“. Pavadinimas susijęs su šalia Raguvėlės tekančios upelės Juostos pavadinimu ir su bendruomenėje susikūrusiu „Juostos“ klubu.

Pirmoji viktorinos užduotis – komandų prisistatymas. Vaikai ne tik pasakė savo vardą ir pavardę, bet pristatė dar ir  mėgstamą veiklą. Buvo įdomu pasipasakoti apie savo veiklas ir paklausyti, ką mėgsta veikti kiti rajono priešmokyklinukai. Kitos užduotys buvo skirtos nurodytų garsų vietos žodžiuose nustatymui, pavasario požymių pažinimui, sakinių ir pasakojimo kūrimui. Visa komanda dirbo draugiškai ir atsakingai, o komandos kapitonas Arianas šauniai atliko tik jam vienam skirtą „kapitonišką“ užduotį.

Renginys vyko nuotoliniu būdu, bet tai nesudarė didelių keblumų atliekant užduotis. Smagu, kad yra galimybė vaikams parodyti savo gebėjimus, pasidžiaugti savo ir kitų laimėjimais. O, svarbiausia, ugdyti vaikų kalbą yra labai prasminga, nes „Kalba – tai miestas, į kurio statybas kiekvienas žmogus, gyvendamas Žemėje, atneša savo akmenį“ (R. V. Emersonas).

Vilma Žvybienė