Astronomijos ir gamtos mokslų pamoka

Šiltą ir giedrą rugsėjo 27 d. vakarą, saulei nusileidus, mėnulio pilnačiai patekėjus ir danguje sužibus žvaigždynams, I – III gimnazijos klasių  mokiniai rinkosi astronomijos pamokai lauke stebėti naktinio dangaus teleskopu bei žiūronais.

Pamokos tikslas: tyrinėti dangaus skliaute matomus žvaigždynus.

Mokiniai mokėsi surasti  Didžiuosius ir Mažuosius Grįžulo ratus, Šiaurinę žvaigždę, Slibino žvaigždyną, Kasiopėjos  ir Gulbės žvaigždynus Paukščių take, Lyros žvaigždyną su ryškiausia Vegos žvaigžde bei apibūdinti Mėnulio pilnaties fazę.

Išmokę atpažinti ir surasti dangaus skliaute 6 žvaigždynus bei apibūdinę Mėnulio pilnaties fazę, klausėsi  nuostabaus ir nepakartojamo elnių baubimo.  Naudodamiesi termovizoriumi stebėjo elnius, matė laukuose besimaitinantį kiškį ir lapę.

Pakerėti naktinės gamtos grožio ir kupini įspūdžių laimingi grįžo namo.