Adresas: Mokyklos g. 2-3, Žiedonių k., Troškūnų sen., LT-29306 Anykščių r.

Tel.: 8 381 56 392

troskunu@gmail.com

gimnazijos-logotipas

„ČIA GERBIAMAS IR LAUKIAMAS KIEKVIENAS“
tamo-dienynas
El. dienynas
tamo-dienynas
El. dienyno nuostatai
iMobis
El. bibliotekos katalogas
7370_a90c542ef4086f3676d6ff2ec746baa8_mazas
Pranešk apie patyčias
pamoku_laikas
2_parama_gimnazijai
2% parama gimnazijai
2020 m. lapkričio mėn.
Pr A T K Pn Š S
     
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

NAUJIENOS

2019-06-26

Projektas „ŽALIOJI SAVAITĖ“

 Smagu mokytis ir iškylauti gamtoje

Gegužės 22 d. antrokai ir trečiokai keliavo į Antalamėstės kaime Utenos rajone esantį Triušiukų slėnį.

Lankėsi R. ir R. Lamauskų įkurtame Triušiukų slėnyje. Susipažino su apie 50 veislių triušiais, kitais slėnio gyvūnais ir paukščiais. Išsiaiškino kokiuose būstuose jie gyvena, kuo minta, patys turėjo galimybę pamaitinti gyvūnus. Pateikė daug klausimų apie slėnio gyventojus jų šeimininkei. 

Grįždami kopė į Bijeikių kaime Anykščių r. esantį apžvalgos bokštą, grožėjosi Rubikių ežerynu ir jo apylinkėmis. Atliko užduotis su žemėlapiu bei užduotis atstumui, laikui, perimetrui ir plotui skaičiuoti. Prisiminė elgesio prie vandens telkinių taisykles.

Grįžo pavargę, bet daug sužinoję ir patyrę gerų įspūdžių.

Žalioji savaitė (birželio 3–7 d.)

Antros ir trečios klasių mokiniai pėstute keliavo į Troškūnų girininkijos arboretumą.

Čia jie plėtė pažintį apie arboretumo augalus, grožėjosi drožėjų sukurtomis medžio skulptūromis, gilino žinias apie miško augalų ir gyvūnų bendrijų gyvenimą, mokėsi naudotis planu, orientuotis vietovėje.

Dirbdami porose mokiniai rungtyniavo, kas greičiau iš pabirusių raidžių sudėlios medžių ir krūmų pavadinimus, minė mįsles apie gamtą, kuriose paminėti skaičiai, grupavo arboretumo augalus į medžius ir krūmus, spygliuočius ir lapuočius, sprendė kryžiažodžius apie gyvulius ir žvėris. Mokiniai žingsniais matavo arboretumo takų ilgį, žaliųjų salelių perimetrą ir plotą.

Girininkijos darbuotoja pakvietė apžiūrėti muziejaus eksponatus. Mokiniai buvo sužavėti žvėrelių ir paukščių iškamšomis, ragų kolekcija.

Nors ir karštis vargino, užduotis atlikome labai uoliai. Eidami namo dalinomės išvykos įspūdžiais.

2019-05-16

Panevėžio rajone, Dembavoje, įsikūręs Karaliaus Mindaugo husarų batalionas minėjo 24-iąsias vėliavos kėlimo metines. Bataliono lankytojai galėjo susipažinti su karine technika pasimatuoti karių atributiką – liemenes, šalmus. Čia buvo galima pamatyti įvairios sunkiosios artilerijos: granatsvaidžių, minosvaidžių, sunkiųjų kulkosvaidžių,, šaunamųjų ginklų. Aikštėje išsirikiavo tankai, sunkvežimiai, policijos bei gaisrinės ekipažai. Prieš įveikiant kliūčių ruožą išbandėme akies taiklumą šaudant. Treti metai kaip Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijos mokiniai dalyvauja šiame renginyje. Ceremoniją vainikavo kasmetis bėgimas specialiai parengtu kliūčių ruožu „Husarų takas“. Pasitikrinti jėgas galėjo iš anksto užsiregistravę civiliai: vaikai, paaugliai, suaugę gyventojai. Šiais metais „Husarų take“ dalyvavo net 15 komandų. Šių metu maršrutą nuspręsta šiek tiek praplėsti ir pasunkinti. Prie kiekvienos rungties punkto dalyvių laukė instruktoriai, kurie ne tik aiškino, ką daryti, bet ir skatino šūksniais. Dalyviams teko kaip reikiant paprakaituoti: daryti atsispaudimus, pritūpimus, nešti sunkius neštuvus, lįsti per vandens pripildytas angas, murdytis purve. Troškūniečiai , dėl gimnazijoje vykusio paskutinio skambučio, nors ir ne pagrindinės sudėties, bet trasą įveikė puikiai ir liko antri.. Geri įspūdžiaii ir patirtas sunkūmas dar labiau užgrūdino jaunuolius. Šventės metu turėjome galimybę pasigalinėti su kitomis komandomis, išmokome dirbti komandoje palaikant vienas kitą. Organizatoriai kiekvienam komandos dalyvui įteikė po termosą ir dalyvio diplomą. Kitais metais sustiprėję šį ruožą įveikti stengsimės dar geriau.

2019-05-16

Gegužės 14 dieną Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijos stadione vyko atviras gimnazijos futbolo turnyras,  bei Anykščių rajono „Golas“ U13 ir  U15 turnyrai.  Dalyvavo Anykščių Antano Vienuolio progimnazijos, Kavarsko daugiafunkcinio centro, Kupiškio r. Subačiaus gimnazijos  ir Troškūnų jaunųjų futbolininkų komandos. Turnyrų nugalėtojais abiejose amžiaus grupėse tapo Antano Vienuolio progimnazijos komandos, kurios be aukso medalių iškovojo teisę  atstovauti Anykščius zoninėse varžybose Utenoje.Troškūniečiai   užėmė antrąsias vietas. U15 grupėje troškūniečiai, subatėnai ir kavarskiečiai surinko po 5 taškus ir viską lėmė praleistų ir įmuštų įvarčių santykis.Treti liko Subačiaus gimnazijos, ketvirti Kavarsko sportininkai. U13 grupėje trečią vietą laimėjo subatėnai.

2019-05-15

Gegužės 9 d. mokykloje vyko lietuvių kalbos ir literatūros viktorina „Kalba gimtoji lūposna įdėta“, skirta Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai. 5 – 10 klasių komandos buvo suskirstytos pagal Lietuvos etnografinius regionus ir juos   pristatė. Mokiniai pasakojo apie tam regionui būdingus papročius, tarmės ypatumus, žymius žmones. 6 kl. mokiniai net žemaitiškai dainavo lietuvių dainą.

Viktorinoje mokiniai kūrė eilėraštį, atsakinėjo į klausimus iš literatūros ir kalbos dalykų, pabaigoje turėjo užvesti lietuvių dainą. Daugiausiai dainų mokėjo septintokai ir devintokai. Jie ir užėmė I vietą, II vieta atiteko aštuntokams, o III vieta- 6 kl. komandai.

Taigi mokiniai lauks vėl kitais metais tradicija tapusios viktorinos.

2019-05-09

Gegužės 6 dieną Anykščių r. Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijos mokiniai su chemijos mokytoja Lorenta Juškiene išvyko į Kėdainiuose esančią trašų gamyklą „Lifosą“. Ten ir vyko netradicinė chemijos pamoka integruota su profesiniu orientavimu.

Aplankėme bendrovės muziejų, kuriame eksponuojami produkcijos ir pagrindinių žaliavų pavyzdžiai, apžiūrėjome istorines bendrovės nuotraukas, pamatėme per ilgą veiklos istoriją sukauptus apdovanojimus ir laimėjimus. Vykome į ekskursiją po gamyklą, kurios metu sužinojome daugiau apie gamybinius procesus, aplankėme kai kurias gamybines patalpas, pabendravome su darbuotojais. Na, ir, žinoma, turėjome galimybę pabuvoti fosfogipso kalnuose, iš kur parsivežėme ne tik neišdildomų įspūdžių, bet ir įstabių fotografijų.

2019-04-04

Balandžio 3 d. Anykščių regioninio parko darbuotojai organizavo konferenciją „Mokinių gamtotyriniai darbai Anykščių regioniniame parke“. Joje dalyvavo gausus būrys jaunųjų tyrėjų ir jų vadovų iš Anykščių rajono mokyklų bei gimnazijų.

Mokiniai turėjo galimybę pasidalinti tyrimų, stebėjimų rezultatais bei pabendrauti su bendraminčiais.

2019-03-25

Kovo 22 d. 6-IIG klasių mokiniai dalyvavo renginyje, skirtame Pasaulinei žemės dienai. Atsakinėjo į „Protmūšio“ klausimus, atliko praktines užduotis. Renginyje dalyvavo Troškūnų girininkijos girininkas Audrius Kusta.

2019-03-15

Jeigu Tau 14-21 metai ir Tau jau teko eksperimentuoti vartojant alkoholį ar narkotikus – ši programa skirta Tau!

Programos užsiėmimai vedami taikant patrauklius, interaktyvius būdus bendraamžių grupėje.

Platesnė informacija tel. +370 6404 1123 arba el. paštu vsbiuras.anyksciai@gmail.com

2019-03-13

Trys 7 klasės mokiniai su tikybos mokytoja vyko Į Uteną švęsti Atsinaujinimo dienos „Nebijok šventumo….“, skirtos paminėti Lietuvos šventąjį Kazimierą, kuris yra Panevėžio vyskupijos globėjas ir jaunimo globėjas.

Suvažiavo jaunimas iš Panevėžio vyskupijos. Klausėmės kunigo Ričardo Doveikos, giedojome su šlovinimo grupe iš Kauno „Gyvieji akmenys“, dalyvavome teminiuose užsiėmimuose.

Diena baigėsi šv. Mišiomis, kurias aukojo Panevėžio vyskupas Linas Vodopjanovas su kitais vyskupijos kunigais.

2019-03-12

Kovo 5 dieną gimnazijos mokiniai vijo vijo, ir išvijo žiemą.  Šventėje dominavo pagrindiniai Užgavėnių simboliai – persirengėliai, kaukės, blynai, Lašininio ir Kanapinio kova, Morės deginimas. 

2019-03-06

Vasario 28 d. Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijoje vyko 5-6 klasių mokinių rajoninė viktorina „Atvėrus sveikatos skrynią“. Joje dalyvavo Antano Vienolio progimnazijos, Svedasų Juozo Tumo – Vaižganto ir Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijų, Antano Baranausko, Debeikių bei Kurklių Stepono Kairio pagrindinių mokyklų, Kavarsko pagrindinės mokyklos – daugiafunkcio centro mokinių komandos. Dalyviai atsakė į
viktorinos klausimus, degustavo maisto produktus, darė sveikos mitybos piramidės koliažą. Renginyje dalyvavo ir mokinių žinias tikrino Anykščių r. Visuomenės sveikatos centro specialistė Monika Meškauskaitė.

2019-02-28

GIMNAZIJOJE RAJONINĖ VIKTORINA „Gamta - visų namai“

Žiemos pabaigoje į Troškūnų Kazio Inčiūros gimnaziją sugūžėjo 1-4 klasių mokiniai iš Antano Vienuolio progimnazijos, Antano Baranausko pagrindinės mokyklos, Kavarsko pagrindinės mokyklos-daugiafunkcio centro, Svėdasų Juozo Tumo-Vaižganto ir Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijų į viktoriną „Gamta – visų namai“. Viktorinos svečius pasveikino jaunosios gitaristės su vadove Daiva Gašpuityte. Gamta, tai ne tik augalai, gyvūnai, bet ir visa mus supanti aplinka, kurią reikia saugoti ir branginti kalbėjo mokytojos – viktorinos organizatorės Daiva Gašpuitytė ir Vida Uginčienė. Viktorina buvo kiek neįprasta, nes visos užduotys buvo įdomios, žaidimo formos. Buvo parengtos 10 viktorinos stotelių ir mokiniai kiekvienoje stotelėje turėjo atlikti tam tikras užduotis – atpažinti pavasario bei vasaros gėles, atpažinti sėklas, atrasti garsus garselius skleidžiamus gyvūnų, sudėti gyvūno dėlionę, iškirpti ir suklijuoti drugelį, kuo daugiau sugalvoti ir užrašyti naminių bei laukinių gyvūnų pavadinimus, išspręsti kryžiažodį kaimas, suvedžioti žuvį, rast paveikslėliuose kuo daugiau skirtumų. Viktorinos dalyviai atsivežė namų darbus – piešinius gamtos tema. Atlydėjusios vaikus mokytojos taip pat gavo užduotį – sukūrti pasakojimą apie gamtą panaudojant 200 žodžių. Viktorina labai vaikams patiko, džiaugėsi, kad daug žino apie gamtą. Pati pirmoji užduotis buvo suverti kuo ilgesnę kirmėlytę iš karoliukų. Vaikai labai draugiškai ir linksmai atliko visas užduotis. Pabaigoje, visi viktorinos dalyviai, žaidė žaidimą Šokis su šuniuku. Viktorinos dalyviai buvo apdovanoti padėkomis, dovanėlėmis ir saldainiais. Renginio pabaigoje buvo išrinktas gražiausias piešinys ir apdovanotos piešinio autorės dovanėle.

2019-02-11

„Žinai, kas esi. Sužinok, kuo būsi“ – tokiu moto 2019 metų vasario 7–9 dienomis lankytojus pasitiko 17-oji tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda STUDIJOS, kurią organizuoja LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kartu su Lietuvos parodų ir kongresų centru LITEXPO.

2019-02-05

Mūsų gimnazijos IVG–IG klasių mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje „Mikroorganizmų identifikavimo pagrindai“ Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro mikrobiologinėje laboratorijoje, Vilniuje.

Edukacinės programos metu  mokiniai susipažino su mikroorganizmų pasauliu, patys išbandė mikrobiologijoje taikomus metodus: bakterijų dažymą Gramo būdu, katalazės testą ir bakterijų morfologijos stebėjimą mikroskopu.

Gimnazija – Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų finansuojamo projekto Nr. 09.2.1-ESFA-K-728-01-0054 „Matematinio mąstymo pasiekimų gerinimas STEAM ugdymo metodais formuojant žaliąjį mokinių požiūrį“ partnerė

Gimnazijos mokytojų komanda (pradinių klasių mokytojos Jolita Smetonienė, Dalia Šaltenytė, Violeta Rugienienė, Daiva Morkūnienė, anglų kalbos mokytoja Rima Skliaustienė ir informacinių technologijų mokytoja Rasa Šidiškienė) dalyvauja Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų finansuojamo projekto Nr. 09.2.1-ESFA-K-728-01-0054 „Matematinio mąstymo pasiekimų gerinimas STEAM ugdymo metodais formuojant žaliąjį mokinių požiūrį“ mokymuose. Projektas tęsiasi nuo 2017 iki 2019 metų.

Mokytojos susipažino su Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijoje vykstančia „Žaliąja savaite“. Visą savaitę pamokos vyksta gamtoje. Ten mokiniai atlieka įvairias skaičiavimo, matavimo, gamtos tyrinėjimo užduotis.

Jau įvyko trys projekto mokymai, kurių metu mokytojai susipažino su:

 • pagrindiniais 3D modeliavimo principais,
 • tinkercad: žingsniu į trimatės erdvės pažinimą,
 • microbit programavimo aplinka,
 • darbo su elektrai laidžia mase principais,
 • coSpaces: virtualios realybės kūrimo pagrindais.

Mokymų metu įgytas žinias mokytojos pritaiko ugdymo procese. Antros ir trečios klasių mokytojos su mokiniais atliko informacijos kodavimo QR kodu užduotį. Mokiniai suskirstomi į komandas. Nuskaitant QR kodą mokiniai sužino kokią geometrinę figūrą turi suformuoti lauke, nurodytame plote.

Mokiniai pagal pateiktus duomenis iš makaronų konstravo erdvinį kūną, trumpai atsakė į klausimus apie užduoties atlikimą.

4 klasės mokiniai matavimo užduotis atliko gimnazijos kieme. Jie matavo veiklos lape pateiktus objektus. Visus duomenis fiksavo veiklos lapuose.

Pirmokai mokėsi atpažinti medžius, jų vaisius. Apibendrindami pamoką jie atliko kūrybinį darbą iš klevo lapų „Pelėdžiukas“.

Anglų kalbos mokytoja kartu su trečios klasės mokiniais išmėgino elektrai laidžios masės ypatumus.

STEAM ugdymo metodai skatina mokinių bendradarbiavimą, norą domėtis, tyrinėti, aktyviai įtraukia vaikus į ugdomąją veiklą.

„ŽALIOJI SAVAITĖ“

Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijos pradinių klasių mokytojai kasmet gegužės pabaigoje vykdo projektą „Mokymasis gamtoje – ,,Žalioji savaitė“. Projekte aktyviai dalyvauja ne tik mokiniai, bet ir jų tėveliai. Jų mokytojos mielai sutiko pasidalinti gerąja patirtimi ir gegužės 29 – 30 dienomis mūsų gimnazijos pradinių klasių mokytojos lankėsi Trakuose ir Aukštadvaryje, kur buvo organizuotos stovyklos, kuriose vyko mokinių mokymasis gamtoje. Progimnazijos mokytojos supažindino su stovyklos dienotvarke, paskirstė mokiniams užduotis. Stebėjome mokinių atliekamus tiriamuosius darbus. Dienai baigiantis vyko atliktų darbų pristatymas ir aptarimas.

Pradinių klasių mokytojos

2019-01-31

2019-01-30

„MAKARONŲ TILTAI 2019“ ATRANKOS ETAPAS

Sausio 25 d. Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijoje vyko Vilniaus Gedimino Technikos Universiteto organizuotas Lietuvos moksleivių čempionato „Makaronų tiltai 2019“ atrankos etapas. Čempionate varžėsi septynios komandos iš rajono mokyklų: Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijos, Traupio pagrindinės mokyklos, Anykščių Antano Baranausko pagrindinės mokyklos, Kavarsko ir Viešintų pagrindinės mokyklos-daugiafunkcinio centro.

Išklausę VGTU docento Gintauto Ambraso paskaitą apie tiltų statybas, konstrukcijas ir jų patiriamas apkrovas, mokiniai per 45 minutes turėjo pastatyti makaronų tiltą, kuris buvo pasveriamas ir išmatuojama atlaikoma apkrova. Troškūnų Kazio Inčiūros komandos „Troškūnai 9“ pastatytas tiltas atlaikė 2,5kg apkrovą.

Pirmos vietos nugalėtojai, Troškūnų Kazio Inčiūros komanda „Troškūnai 9“, yra pakviesti dalyvauti Lietuvos čempionato „Makaronų tiltai 2019“ moksleivių finale Vilniuje.

Visi dalyviai buvo apdovanoti VGTU pagamintais išmaniaisiais rašikliais, o nugalėtojai
apdovanoti diplomais ir atmintukais bei Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijos padėkomis.

2019-01-28

Pasakos – vieni žymiausių ir ryškiausių tautosakos kūrinių. Pasakų sekimas yra bene viena svarbiausių bendravimo formų. Tai svarbi priemonė vaiko asmenybės formavimuisi. Ji vysto smalsumą, kūrybiškumą, vaizduotę, kalbinius įgūdžius, leidžia suprasti emocijų pasaulį, bendravimo mechanizmus. Pasakos įvairiapusiškai veikia vaiko raidą, nes jos ugdo, auklėja ir moko. Klausydamas pasakos, vaikas mokosi pats sukurti situacijas ir įvykius. Tai vaikui padeda suprasti lyginant realų gyvenimą ir pasakas. Vystosi vaiko mąstymas, vaikas pasakų herojų pagalba mokosi numatyti ir daryti išvadas.

Sausio 18 dieną, nepabūgę žiemiškos gamtos išdaigų, į Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijos pagalbos mokiniui specialistų metodinės grupės organizuotą viktoriną „Pasakų lobynuose“, sugužėjo Antano Baranausko pagrindinės mokyklos, Kavarsko pagrindinės mokyklos – daugiafunkcio centro ir Viešintų pagrindinės mokyklos – daugiafunkcio centro pradinių klasių mokinukai.

Viktorina prasidėjo mokinių prisistatymu. Antano Baranausko pagrindinės mokyklos „Pasakoriai“ sekė pasakas be galo, Kavarsko pagrindinės mokyklos – daugiafunkcio centro „Žvėrelių karalystės“ atstovai papasakojo savo kelionę į viktoriną, Viešintų pagrindinės mokyklos – daugiafunkcio centro „Viešintukai“ draugiškai apsigyveno miško namelyje, o gimnazijos šeimininkai „Pagrandukai“ prisistatė skambiu šūkiu.

Po prisistatymo komandos iškeliavo į gimnazijoje įsikūrusias karalystes. Visose karalystėse vaikai atliko įvairiausias karalystės valdovų skirtas užduotis. Vaikai kirpo, vėrė, rinko pabirusius pasakos skiemenis į žodžius ir sakinius, atpažino pasakų veikėjus, dėliojo pasakų veikėjų dėliones, iš žodžių raizgalynės rinko pabirusius pasakų žodžius, mozaBook lentoje sujungė „sutrūkusius“ pasakos sakinius.

Geriausiai karalysčių užduotis sekėsi atlikti Kavarsko pagrindinės mokyklos – daugiafunkcio centro „Žvėrelių karalystės“ mokiniams. Jiems skirta pirma vieta. Antros vietos diplomai buvo įteikti Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijos „Pagrandukams“, o trečios vietos diplomus į namus išsivežė Antano Baranausko pagrindinės mokyklos „Pasakoriai“ ir Viešintų pagrindinės mokyklos – daugiafunkcio centro „Viešintukai“.

Renginio pabaigoje pačių sukurtą pasaką vaikams pristatė mokinius atlydėjusios pedagogės: Virginija Macijauskienė, Ilona Strumilienė ir Liudmila Eitutienė.

Mokiniai į savo mokyklas išvyko pilni gerų įpūdžių ir su viltimi vėl grįžti, ir išnarplioti netikėčiausias karalysčių paslaptis.

Vilma Žvybienė

2019-01-22

British Council Lithuania ir DofE Lietuva organizuoti viešojo kalbėjimo mokymai

Pirmasis British Council Lithuania ir DofE Lietuva organizuotų viešojo kalbėjimo mokymų etapas baigėsi vakar.

28 dalyviai iš Klaipėdos, Kretingos, Kvėdarnos, Kuršėnų, Šiaulių, Naujosios Akmenės, Troškūnų, Pasvalio, Panevėžio, Alytaus, Vilniaus, Visagino ne tik stiprino viešojo kalbėjimo įgūdžius su geriausiais mokymų vadovais Žilvinu ir Romanu, bet ir šauniai leido laiką! Niekas geriau nei patys dalyviai negali papasakoti kokio gerumo tai buvo savaitgalis! Džiaugiamės, kad mokymuose galėjo dalyvauti ir mūsų gimnazijos IIG klasės mokinė.

Nuotr. Kęstučio Kurieniaus

2019-01-18

GIMNAZIJOJE - TARPTAUTINIO PROJEKTO „MOVING CINEMA“ DOKUMENTINIŲ FILMŲ KŪRIMO DIRBTUVĖS

2019-01-03

2019-01-02

Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyrių aplankė katinas ir papasakojo apie knygas..

2018-12-20

2018-12-19

Gruodžio 11 d. Vytauto Didžiojo karo muziejuje vyko Nacionalinio mokinių žaidimų kūrimo konkurso baigiamasis renginys. Konkursą organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras kartu su Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentu prie Krašto apsaugos ministerijos ir  Žaislų muziejumi. Konkursas organizuojamas jau trečius metus. Šiais metais buvo atrinkta 11 stalo ir kompiuterinių mokinių sukurtų žaidimų.

Renginio metu padėkos žodžius tarė Vytauto Didžiojo karo muziejaus Renginių ir lankytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Vilija Sapjanskienė ir konkurso veiklas apibendrinusi Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Pilietinio ugdymo skyriaus vedėja Jovita Petrauskaitė. Mokinių darbais džiaugėsi Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento Pilietiškumo ugdymo skyriaus atstovas Mjr. Donatas Mazurkevičius.

Mūsų gimnazijos šeštokai sukūrė stalo žaidimą „Lietuvos kariuomenės vėliavos“, skirtą jaunesniojo mokyklinio amžiaus vaikams. Žaidimo autoriams buvo įteiktos atminimo dovanos, diplomai. Po renginio dalyviai turėjo galimybę dalyvauti ekskursijoje po Vytauto Didžiojo karo muziejų. 

6-os klasės auklėtoja V. Žvybienė

Moksleiviai su „Minecraft“ ne tik žaidžia, bet ir programuoja!

Rugsėjo – gruodžio mėnesiais „Robotikos mokyklos“ vykdyto projekto „Skatiname išradėją“ metu mūsų gimnazijos 4–7 klasių mokiniai turėjo galimybę išmokti programuoti su „Minecraft Education“ – edukacine populiaraus kompiuterinio žaidimo versija.

Gruodžio 8 d. Kurtuvėnų mokykloje – daugiafunkciame centre (Šiaulių r.) vyko baigiamasis projekto renginys – programavimo hakatonas, kurio metu vaikai dirbo komandose, atlikdami specialiai  parengtas užduotis. „Robotikos mokyklos“ vadovas Paulius Briedis džiaugėsi, kad prie projekto, kurį finansavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, prisijungė daugiau kaip 160 moksleivių iš 14 Lietuvos mokyklų. Visi dalyviai gavo dovanų „Minecraft“ atributikos, o laimėtojai buvo apdovanoti prizais. Mūsų gimnazijos 6-os klasės mokinys Ugnius Rinkevičius laimėjo prizinę penktąją vietą.

Neformalaus ugdymo mokytoja V. Žvybienė

2018-12-14

Gimnazijoje - kūrybinės dirbtuvėlės „Molinė Kalėdų pasaka“

Jaunieji 1–4 klasių kūrėjai kartu su mokytoja Ramūne žaismingai aptarė Kalėdinės pasakos motyvus, personažus, atributus. Susipažino su moliu, jo savybėmis, plačiu panaudojimu. Kiekvienas, gavęs molio gabaliuką,  paruošė jį darbui. Dirdami grupėje ir kiekvienas individualiai, jaunieji kūrėjai pamatė, kokią plačią formų įvairovę galima gauti lipdant ta pačia technika. Kiekvieno autoriaus kalėdinis žaisliukas skyrėsi ir forma, ir storiu, ir dekoruojamu piešiniu. Tai skatino mąstymą, individualumą, kūrybiškumą.

Užsiėmimo metu nulipdyti stebuklai bus džiovinami, degami ir atiduodami autoriams.  

2018-12-05

Metinė GLOBE programos ir Baltijos jūros projekto konferencija

Lapkričio 30 – gruodžio 1 dienomis Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre vyko metinė GLOBE programos ir Baltijos jūros projekto konferencija. Pasveikinti konferencijos dalyvių atvyko švietimo ministerijos atstovė Emilija Bugailiškienė ir JAV ambasados atstovė Giedra Gurevičiūtė – Demereckienė.

Į konferenciją atvyko mokiniai ir mokytojai iš visos Lietuvos. Jie pristatė savo stebėjimų duomenis GLOBE programoje ir Baltijos jūros projekte. Mūsų gimnazijos mokinės – V. Bedrovaitė ir E. Kasperiūnaitė pristatė GLOBE programos fenologinių stebėjimų duomenis, kuriuos lygino su partnerių duomenimis iš Ukrainos, Ivano – Frankovsko miesto. Baltijos jūros projekto veiklą Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijoje aptarė ir įspūdžiais iš tarptautinės konferencijos „Visuotinis pilietis 2030“ Vokietijoje dalinosi J. Klimavičius ir B. Vaičiulis.

Pranešimus skaitė ir konferencijos svečiai. Eglė Marija Ramanauskaitė piliečių mokslo (angl. citizen science) projektus. Studentų gamtininkų mokslinės draugijos atstovės K. Ižganaitytė ir M. Riepšaitė papasakojo apie vandens bestuburius ir jų atpažinimo metodus, o Lietuvos gamtos fondo darbuotoja A. Markevičiūtė supažindino su kerpėmis.

2018-11-26

Lapkričio 23 d. parodoje „Mokykla 2018“ pirmą kartą vyko mokinių tiriamųjų darbų Idėjų mugė.

Joje savo mokslines idėjas pristatė mokiniai iš visos Lietuvos. Dalyvavo ir mūsų gimnazijos I klasės mokinės Ieva ir Gabrielė. Jos turėjo galimybę susipažinti su bendraamžių atliekamais tyrimais, diskutuoti su ekspertais, patikslinti tiriamo darbo idėją.

2018-11-19

DofE apdovanojimų programos pristatymas mūsų gimnazijoje

Lapkričio 8 d. gimnazijoje vyko viktorina „Ar pažįsti gimtąjį kraštą?“. Joje dalyvavo gimnazijos 5–8 klasių mokinių komandos ir svečių komanda iš Kurklių Stepono Kairio pagrindinės mokyklos. Mokiniai atsakinėjo į klausimus apie Anykščių krašto gyvąją ir negyvąją gamtą, kūrė ketureilius ir dėliojo dėliones.  

„Paskui paukščius“

Spalio 8 dieną vėl leidomės į kelionę „Paskui paukščius“. Šį kartą vykome į Lenkiją. Mūsų mokyklos komanda didžiausia – tai aštuntokas  Liutauras Smetona, septintokai – Eironas Bieliūnas ir Rapolas Skruzdys, devintokai – Gabrielė Skruzdytė ir Mantas Slučka. Kartu vyko ir mokytojos – Rasytė Gaidienė bei Angelė Ažusienienė.

Pirmą dieną atvykome į Belovežo girią , o paskui keliavome į Maguru nacionalinį parką ir Beščiadų nacionalinį parką. Visur teko gerokai pavaikščioti pažintiniais takais, klausytis gidų pasakojimų, stebėti aplinką. Kopėme ir į kalną -1300m aukščio. Teko paprakaituoti, tačiau kokie buvome laimingi nugalėję viršukalnę ir save pačius. Stebino graži gamta, pas mus neaugantys bukai, keniai, platanalapiai klevai. Pamatėme ir ugninę salamandrą – tai saugomas ir retas varliagyvis. Paskutinę kelionės dieną aplankėme Liubliną, kurio istorija glaudžiai siejasi su Lietuva.

Grįždami į namus gavome užduotis ir jas atlikome gana gerai, gavome prizų. Taigi grįžome įgiję žinių ir įspūdžių.

2018-11-16

2018-11-08

Vėlyvą spalio 31-os dienos popietę į Troškūnų K. Inčiūros gimnazijos Raguvėlės pradinio ugdymo skyriaus priešmokyklinukų ir ikimokyklinukų grupę sugužėjo raganėlių ir piratų būrys. Raganėlės ir piratai, padedant mokytojai Lidai Valiulienei, traukė linksmas dainas, šoko raganiškus šokius, o susirinkusius tėvelius raizgė burtų siūlais.

Tėveliai džiaugėsi savo atžalomis, virtusiomis raganėlėmis ir piratais, ir įsitraukė į linksmą šurmulį. „Ragana“ Sigutė ir mažus, ir didelius vaišino raganos krosnyje keptu pyragu. Buvo labai saldu ir labai gardu! O piratų bičiulis Nerijus atsitempė lobių skrynią. Ir kiek buvo džiaugsmo, kai kiekviena raganėlė ir kiekvienas piratas lobių skrynioje rado po dovanėlę!

Buvimas kartu, naujos patirtys ir puikūs įspūdžiai suartina ir tvirtina bičiulystę. Lauksime kitų gražių ir nepakartojamų švenčių Raguvėlės pradinio ugdymo skyriaus priešmokyklinukų ir ikimokyklinukų grupėje.

2018-10-31

Projekto „Skatiname išradėją“ mokymai

Nuo spalio mėn. mūsų gimnazijos 4–8 kl. mokiniai dalyvauja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro, finansuojamo neformaliojo vaikų švietimo projekte „Skatiname išradėją“, mokymuose.

 

Mokymų tema – Minecraft programavimas. Mokiniai iki gruodžio mėn. mokysis programuoti su „Minecraft: Education Edition“ versija. Minecraft – labai populiarus žaidimas, kuris padeda ugdyti programavimo įgūdžius mokiniams pažįstamoje žaidimo aplinkoje.

 

Beveik dvidešimt mūsų gimnazijos 4–8 klasių mokinių pasiryžo įveikti Minecraft skirtas užduotis. Pradžia buvo nelengva, daugelis norėjo greito rezultato, tačiau peržiūrėję vaizdo pamokas, mokiniai suprato, kad užduočių atlikimas reikalauja kantrybės ir atidumo.

Žaisdami Minecraft mokiniai dalinasi žiniomis, bendradarbiauja, lenktyniauja, mokosi perprasti programavimo esminius principus ir logiką.

Neformalaus ugdymo mokytoja V. Žvybienė

2018-10-17

Mokinių vasaros atostogų metu Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijoje buvo vykdomas projektas „Vasarokime kartu“, finansuojamas Anykščių rajono savivaldybės. Projektas buvo vykdomas dviem etapais. Pirmasis skirtas pradinių klasių gabiems mokiniams, vyko birželio mėnesį. Mokiniai dalyvavo edukacinėse veiklose Anykščių regioninio parko ekspozicijoje, lipo į Mindūnų apžvalgos bokštą, susipažino su etnografiniais regionais Lietuvos liaudies buities muziejuje, aplankė Aukštaitijos nacionalinį parką ir jo įžymybes, aplankė Dubingių piliavietę ir sužinopjo garbingą Radvilų giminės istoriją.

Antrasis etapas buvo skirtas 6–10 klasių mokiniams ir vyko birželio ir rugpjūčio mėn. Jo metu mokiniai turėjo galimybę Anykščių regioninį parką pažinti keliaudami dviračiais. Rugpjūčio mėn. keliavo po Aukštaitiją, Dzūkiją ir Suvalkiją. Aplankė Medininkų pilį, Aukštojo kalną, šaltinį „Ūlos akis“, Čepkelių rezervatą, Marcinkonyse kepė ir skanavo „grikinę babką“, grožėjosi Merkio ir Nemuno upių santaka, aplankė Vištyčio regioninį parką, maudėsi Dusios ežere, Marijampolę ir Šakius, kėlėsi keltu per Nemuną ties Vilkija.

Pirmame etape su mokiniais keliavo socialinė darbuotoja G. Jankauskienė, logopedė V. Uginčienė, antrame etape Lietuvą pažinti padėjo mokytojos – R. Gaidienė ir R. Talačkienė

Mokiniai džiaugėsi turiningai praleistu laiku, įgytomis žiniomis ir iš arčiau pažinta Lietuva.

2018-10-15

Mūsų gimnazijos IIG klasės mokiniai Jonas Klimavičius, Benediktas Vaičiulis, Tarptautinio Baltijos jūros projekto  Lietuvoje koordinatorė Julija Fediajevaitė ir projekto mokykloje koordinatorė mokytoja Regina Talačkienė 2018 m. rugsėjo 17–22 d. dalyvavo tarptautinėje UNESCO Asocijuotų mokyklų tinklo ir Baltijos jūros projekto konferencijoje – „Visuotinis pilietis 2030“ Vokietijoje, Dampo mieste, Šlėzvigo-Holšteino žemėje, pačioje Vokietijos šiaurėje, prie Baltijos jūros.

Konferencijoje dalyvavo 9 Baltijos jūros projekto valstybių – Latvijos, Estijos, Lietuvos, Rusijos, Lenkijos, Danijos, Suomijos, Švedijos ir Vokietijos delegacijos. Prie šio projekto prisijungė ir dėstytojai bei studentai iš Japonijos Osakos ir Tokijo universitetų.

Konferencijos metu vyko šalių UNESCO paveldo objektų pristatymai, viktorinos, darbas grupėse, mokymai, ekskursijos.

Buvo malonu su visais susipažinti ir prisidėti prie pasaulinio pilietiškumo ugdymo ir tvaraus mokslo vystymosi.

2018-09-25

2018-09-20

Mes, antrokai, trečiadienį buvome susutikime su policininke Rūta.

Prisiminėme kaip saugiai pereiti gatvę, važiuoti autobusu ar automobiliu, taisyklingai nešioti atšvaitus. Žiūrėjome mokomuosius filmukus ir juos aptarėme. Puikiai atlikome saugaus eismo užduotis.

Gatvėse ir keliuose būsime saugesni, jei laikysimės taisyklių, o jas mes žinome.

2018-07-10

2018-06-27

2018-06-19

Birželio mėnesį gimnazijoje lankėsi ne vienas svečias. Gimnazistai susitiko su savanore Nana Dabrundashvile iš Gruzijos pagal Erasmus+ programą, kuri papasakojo apie Gruzijos kultūrą, papročius, geografiją bei pristatė savo savanoriavimo tikslus. Per susitikimą su praktikante Zane Zarina iš Latvijos Daugpilio universiteto pagal Erasmus+ programą mokiniai buvo supažindinti su Latvijos šalies istorija, tradicijomis. Praktikantė su vaikais žaidė protmūšį, atliko įvairias užduotis anglų kalba. Per sporto dieną mergaitės susitiko su plaukimo trenerė Evelina Navašinskaite, kuri ne tik vedė mankštą, judrius žaidimus, bet ir kalbėjo apie sveiką gyvenseną, jos svarbą mergaičių gyvenime.

2018-05-31

Gegužės 24 dieną gimnazistai prisijungė prie VšĮ „Investuok Lietuvoje“ organizuojamo projekto „Ateities inžinieriai“. Tai profesinio orientavimo vizitų ciklas, kurio metu mokiniai buvo supažindinti su informacinių technologijų bei inžinerinėmis specialybėmis ir galbūt paskatinti jas pasirinkti tolimesnei karjerai.

Gimnazistai lankėsi Barclays operacijų centre Lietuvoje, kuris priklauso pasaulinei finansinių paslaugų kompanijai „Barclays“. Operacijų centras teikia kompanijai paslaugas informacinių technologijų, personalo valdymo ir klientų aptarnavimo srityse. Vizito metu mokiniams buvo pasakojama apie IT profesijų įvairovę, pristatomos kelios komandos, parodoma, kaip kolegos dirba, pristatomas gyvenimo aprašymo (CV) kūrimas.

Taip pat buvo aplankytas VGTU Linkmenų fabrikas. Mokiniai buvo supažindinti su kūrėjų bendruomene. Studentai, tyrėjai, verslininkai, inžinieriai ir kūrėjai randa vieni kitus ir buriasi kūrėjų dirbtuvėse. Jose veikia moderniausia įranga prototipavimo ir medijų srityse: 3D spauda ir modeliavimas, elektronika, medis, metalas, dažymas, grafika, virtuali ir papildyta realybė, foto, video, audio. Veikia kūrėjų namai, kuriuose gera būti ir kurti, kur nuolat skamba juokas ir muzika, o kiekvienas naujai atėjęs priimamas kaip šeimos narys.

2018-06-07

Džiugu, kad gimnazistų suformuota DofE komanda leidosi į bandomąjį žygį birželio 5-6 dienomis. Wow, kokie jie šaunuoliai, nukeliavo 24,5 kilometro 🙂 Iškentė netikėtą nakties šaltį, stiprius vėjo gūsius, ir linksmi, laimingi sėkmingai įveikė suplanuotą maršrutą.

2018-05-30

Gegužės 25 d. Panevėžyje esančiame Karaliaus Mindaugo husarų batalione vyko 23-iosios batalionio vėliavos įteikimo metinės šventės. Šventės metu vyko „Husarų tako“ kliūčių ruožo rungtis. Antri metai šią rungti įveikia Anykščių r. Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijos gimnazistų komanda iš 7 dalyvių. Praėjusiais metais troškūniečiai buvo pirmi, o šiais metais liko ketvirti. Daug teigiamų emocijų ir komandinio darbo įveikiant sunkias kliūtis reikalaujantis kliūčių ruožas. Užimta vieta nėra svarbu, nes šios varžybos moko dirbti komandoje ir vienas kito palaikymas, paskatinimas ir ruožo įveikimas išsekus suteikia dar didesnį norą kitais metais pasirodyti kuo geriau.

2018-05-21

Projektas „Kalbamės apie Holokaustą mokykloje“ 2018

Gegužės 17 dieną gimnazistai susitiko su projekto „Kalbamės apie Holokaustą mokykloje“ 2018 savanoriais iš Austrijos. Savanoriai Gregor ir Emanuel supažindino mokinius su Holokausto Lietuvoje istorija, skatino diskusiją tokiomis temomis kaip stereotipai, propagandos vaidmuo, ieškojo dalyvavimo Holokauste priežasčių. Užsiėmimas vyko anglų kalba.

Atnaujinta: 2018-06-05

„Matematinio mąstymo pasiekimų gerinimas STEAM ugdymo metodais formuojant žaliąjį mokinių požiūrį“

1 – 2 klasių mokiniai atliko projekto užduotį.

Tema – geometrijos pagrindų apibendrinimas ir kartojimas. Darbas klasėje.

Metodas – praktinis tyrimas.

Priemonės – makaronai, plastilinas, liniuotė, žirklės, pamokos veiklos lapas.

Veiklos eiga, užduotys:

 • kiekvienas mokinys gauna po 6 makaronų lazdeles, susmulkina plastiliną į mažus burbuliukus.
 • kiekvienas mokinys gauna lapelius su skirtingais geometrinių figūrų pavadinimais ir figūros matmenimis.
 • pagal pateiktus duomenis kuria erdvinį kūną, veiklos lape parašo kokia tai figūra, trumpai atsako į klausimus apie užduoties atlikimą.
 • kita užduoties dalis, kai vaikas tobulina savo geometrinį kūną (didina, keičia formą, prideda detalių).
 • *Diferencijavimas. Gabesniems mokiniams galima duoti užduotį formuoti geometrinio kūno fragmentus, o iš jų sudėlioti vieną statinį pvz. namą, pilį ar kt.

Išvados – mokiniai su dideliu entuziazmu ir įsitraukimu atliko šią užduotį. Dalis mokinių gebėjo dirbti savarankiškai.

Tema – geometrijos pagrindų apibendrinimas ir kartojimas. Darbas lauke.

Metodas – informacijos kodavimas QR kodu, darbas komandoje.

Priemonės – planšetinis kompiuteris, sugeneruoti QR kodai, pamokos veiklos lapas.

Veiklos eiga, užduotys:

 • nuskaitant QR kodą mokiniai sužino kokią geometrinę figūrą turi suformuoti.
 • figūra formuojama ribotoje, iš anksto pažymėtoje erdvėje.
 • bendradarbiaudami mokiniai formuoja figūrą, sekdami užduoties nurodymus savarankiškai tikrinasi:
 • formuojama nurodyta figūra.
 • dalyvauja visi mokiniai.
 • neperžengta erdvės riba.

Išvados: mokiniai pagilino žinias kuo erdvinis kūnas skiriasi nuo plokštumos figūros. Dirbo tobulindami bendravimo įgūdžius.

2018-05-17

Gegužės 14 dieną gimnazijos aikštyne vyko atviros futbolo varžybos, kuriose dalyvavo komandos iš Anykščių r. Kavarsko pagrindinės mokyklos – daugiafunkcio centro ir Kupiškio r. Subačiaus gimnazijos. Kiekviena komanda žaidė po tris rungtynes ir išsiaiškino kuri komanda yra stipriausia. Troškūnų I komanda įveikė visus varžovus ir iškovojo turnyro nugalėtojų vardą. Troškūnų II komanda įveikė kavarskiečius 2 x 1, 2 x 2 sužaidė su subatėnais ir 0 x 3 pralaimėję Troškūnų I komandai iškovojo sidabro medalius. Dėl trečios vietos vyko atkakli kova tarp Subačiaus ir Kavarsko komandų. Šį kartą geriau sekėsi subatėnams , kurie ir pasipuošė bronzos medaliais, įveikę priešininkus 2 x 1.

2018-05-11

EUROPOS diena TROŠKŪNUOSE

2018-05-10

Gegužės 9-ąją dieną Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijoje vyko tradicinis renginys skirtas Europos dienai paminėti „Esu europietis“. Jame dalyvavo Anykščių Antano Vienuolio progimnazijos, Antano Baranausko pagrindinės mokyklos, Kavarsko pagrindinės mokyklos-daugiafunkcio centro, Svėdasų Juozo Tumo – Vaižganto gimnazijos, Debeikių pagrindinės mokyklos, ir Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijos komandos. Dalyvius pasveikino Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vilma Buivydienė. Kiekvienos mokyklos komanda prisistatė, paskui traukė vėliavėles. Taip buvo sugrupuotos naujos, mišrios komandas. Kiekviena komanda sugalvojo pavadinimą, susijusį su ištraukta šalies vėliava: „Ispanijos saulė“, „Gražioji Suomija“, „Čekija – jėga“, „Juodieji riteriai“, „Serbijos mergos“, „Švediškas stalas“. Vyko viktorina kurią sudarė 4 turai, kūrybinė ir praktinė užduotis. Kūrybinėje užduotyje  kūrė eilėraščius iš duotų žodžių, o praktinėje mokiniai žymėjo Europos geografinius objektus.

Dalyviai buvo apdovanoti Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijos direktoriaus padėkomis, Anykščių rajono savivaldybės Švietimo skyriaus saldžiomis dovanomis bei europietiška atributika.

2018-05-14

Gegužės 10 dieną gimnazijoje vyko viktorina „Ar pažįsti savo kraštą“,  skirta Lietuvos  valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Viktorinoje  dalyvavo 5–10 klasių mokinių komandos, pasirinkusios pavadinimus, susijusius su Troškūnų apylinkių vietovėmis. Pristatydami savo komandas, mokiniai ir pasakojo apie pasirinkto kaimo ar miestelio įdomybes.

Komandų pasirodymus ir žinias vertino III klasės gimnazistai. Geriausiai savo kraštą pažįsta ir daugiausiai apie Lietuvą žino 8 klasės mokinės. Antrąją  ir trečiąją vietas pelnė 9 ir 6 klasės mokiniai. Pirmų – trečių vietų laimėtojams buvo įteiktos gimnazijos direktorės padėkos.  Dalyviai smagiai ir emocingai praleido laiką, papildė žinias apie savo kraštą.

StATUSAS

Savivaldybės biudžetinė įstaiga

Registras – Juridinių asmenų registro Utenos filialas

Švietimo ir mokslo institucijų registras

Įstaigos kodas – 190049119

kONTAKTAI

Tel.: 8 381 56 392

Direk. tel.: 8 381 56 435

El. p.: troskunu@gmail.com

Mokyklos g. 2-3, Žiedonių k., Troškūnų sen., LT-29306 Anykščių r.

sUSISIEKITE

  ©  2018 Anykščių r. Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazija

error: