Išvyka į Kauno anatomijos muziejų

Birželio 20 d. I klasės mokiniai vyko į Kauno Anatomijos instituto muziejų susipažinti su mokslu, nagrinėjančiu žmogaus sandarą, sveiką gyvenimo būdą, žalingų įpročių žalą.

Dabartinės Anatomijos muziejaus kolekcijos pagrindą sudaro 1920-1940 m. profesoriaus Jurgio Žilinsko ir jo bendražygių surinkti muziejiniai preparatai. Vėliau bendradarbiaujant Anatomijos instituto dėstytojams ir studentams buvo pagaminta ir gaminama daug naujų eksponatų.

Žmogaus anatomijos muziejus kaip sudėtinė Anatomijos instituto dalis iki 1940 m. priklausė Vytauto Didžiojo universiteto Medicinos fakultetui. 1945 metais VDU buvo pavadintas Kauno universitetu, o 1946 metais rugsėjo mėn. 1 dieną visiškai išformuotas. VDU bazėje buvo suorganizuoti Politechnikos ir Medicinos institutai. Juose dirbti buvo pakviesti nauji, palankūs okupaciniam režimui pedagogai. 1995 metais Kauno medicinos institutas buvo perorganizuotas į Kauno medicinos akademiją, 1991 metais Kauno medicinos akademija – į Kauno medicinos universitetą, o 2010 metais minėtasis universitetas – į Lietuvos sveikatos mokslų universitetą, susijungus Kauno medicinos universitetui su Lietuvos veterinarijos akademija.

Dabartinėje kolekcijoje yra apie 80 procentų prieš karą pagamintų eksponatų. Muziejaus pagrindinis vaidmuo – didinti anatomijos studijų efektyvumą, tačiau jame buvo atlikta ir nemažų mokslinių bei pedagoginių atradimų.

Vida Uginčienė, Vilma Žvybienė